Officielle rallylydighedsprøver hos Dansk Hundeskole Roskilde den 30. juli 2017

Tak for din tilmelding til officielle rallylydighedsprøver i Sydkystens Hundeskole søndag den 30. juli 2017.

Det er en stor glæde at kunne byde velkommen til alle der har tilmeldt sig rallyprøverne, til dommere og til hjælpere.

Prøverne afholdes udendørs hos Dansk Hundeskole Roskilde, Vor Frue Hovedgade 74-76, Vor Frue, 4000 Roskilde.

Af kataloget nedenfor kan du se din hunds nummer/numre. Ved indskrivningen skal du oplyse hundens nummer og aflevere resultatbogen. Der udsendes ikke numre og du skal ikke bære nummer under prøven.

Hvis din hund skal op i en anden klasse, end det fremgår af kataloget, så giv gerne besked pr. mail snarest.

Hvis det er første gang du skal op i rally, så husk at bestille den grå resultatbog hos DKK.

Udover resultatbogen skal du huske:

Tidsplanen for dagen er nedenstående. Bemærk at alle tider er vejledende, at der kan ske ændringer i rækkefølgen i løbet af dagen og at det er deltagerne der er ansvarlige for at møde op i god tid inden prøvens start. Der er flere deltagere, som deltager med flere hunde til begge prøver. Vi vil som altid være fleksible på dagen, så vi justerer startrækkefølgen efter behov.

Der er indskrivning fra kl. 8.30.

Tid Ring 1 (Ditte) Tid Ring 2 (Johanna)
09:30 Banegennemgang Champion 09:00 Banegennemgang Ekspert
10:15 Banegennemgang Ekspert 10:30 Banegennemgang Champion
12:00 Banegennemgang Øvet 12.00 Banegennemgang Begynder
13:30 Banegennemgang Begynder 13:30 Banegennemgang Øvet
15:00
Prøverne slutter

Der er præmieoverrækkelse efter hver klasse.

Der er præmier til alle deltagende hunde. Der er rosetter til de tre bedste hunde i hver klasse. Der er rosetter til hunde der bliver RBM eller RØM på dagen. Der er rosetter til hunde, der bliver rally champion eller rally super champion på dagen.

Vi ønsker alle deltagerne held og lykke med prøverne.

På Sydkystens Hundeskoles vegne

Paul Lysholdt

Telefon på dagen: 21 29 08 86

Deltagere prøve 1 (Ditte Wolsted)

Klasse Nr. Regnr. Navn Race Fører
CHAM.KL. 48 DK10073/2008 Ahl's Paya Papaya SHETLAND SHEEPDOG Gitte Freytag
CHAM.KL. 49 DK12026/2011 Borderhouse Terranova Border Terrier Paul Lysholdt Rasmussen
CHAM.KL. 50 DK16819/2012 Dolce Bianca's Carolina By Bi'me Hollandsk kooikerhondje Majbrit Bengtson
CHAM.KL. 51 SE23976/2011 Cordylines Cinderella In Gold COLLIE Margaretha Nilsson
CHAM.KL. 52 DK11492/2007 Elverlamshuset's Osseau SHETLAND SHEEPDOG Amanda Jakobsson
CHAM.KL. 53 DK17079/2007 Red Baron Like Galaxy BEAGLE Bettina Quvang Jørgensen
CHAM.KL. 54 DK05192/2007 Wessex Paddington Norwich Terrier Paul Lysholdt
CHAM.KL. 55 TAVLIC002266 Omma Ikke stambogsført Monica Persson
CHAM.KL. 56 DK12270/2014 Kerrybrent Preservn The Line BORDER COLLIE Gitte Freytag
EKSP.KL. 19 DK04821/2007 Blue Borders Yorick BORDER COLLIE Majbrit Wigø Madsen
EKSP.KL. 34 S25465/2009 Cordylines As You Like It COLLIE Margaretha Nilsson
EKSP.KL. 35 DK18745/2007 Anton Hollandsk kooikerhondje Majbrit Bengtson
EKSP.KL. 36 START-NR1868 Dumle Ikke stambogsført Amanda Jakobsson
EKSP.KL. 37 SE45704/2010 Beachrunner's Pannacotta PARSON RUSSELL TERRIER Monica Persson
EKSP.KL. 38 SE32385/2015 Privat's Quite Dotty COLLIE Margaretha Nilsdon
EKSP.KL. 39 DK10784/2008 Elverlamshuset's Uno Lassie SHETLAND SHEEPDOG Christine Vammen
EKSP.KL. 40 DK15845/2008 Shellove Hazel Honey SHETLAND SHEEPDOG Lillan Larsen
EKSP.KL. 41 S47338/2009 Svinghammars Anthon Berg BORDER TERRIER Anneli Mårtensson
EKSP.KL. 42 SE32726/2010 Deb's Cortina ENGELSK SPRINGER SPANIEL Svenja Arendt
EKSP.KL. 43 DK05885/2013 Lassies American Lady Malou COLLIE Conni Hansen
EKSP.KL. 44 DK07988/2015 Hazyland Moria Border Collie Kirsten Dahl
EKSP.KL. 45 DK09315/2011 Angus Golden Retriever Lene Larsen
EKSP.KL. 46 DK09472/2009 Elverlamshuset's Cindy SHETLAND SHEEPDOG Anette West
EKSP.KL. 47 DK02672/2010 Elverlamshuset's Gaya SHETLAND SHEEPDOG Christine Vammen
ØVET.KL. 18 DK04603/2010 Ahl's Ul Una SHETLAND SHEEPDOG Christine Ahl Nielsen
ØVET.KL. 20 DK07754/2012 Chiara How Bizarre PYRENÆISK HYRDEHUND Pia Thomsen
ØVET.KL. 21 DK09083/2013 Haldur-Rasmus vom Zwergenparadies DVÆRGSCHNAUZER, SORT/SØLV Margit Jessen
ØVET.KL. 22 DK09794/2012 Britaje Albert Einstein HVID SCHWEIZISK HYRDEHUND Belinda Thaulov Raab
ØVET.KL. 23 DK12506/2013 Ellebækgårdens Annesine Dansk/svensk gårdhund Susanne Ekelund
ØVET.KL. 24 DK16336/2009 Blue Borders Jessie BORDER COLLIE Majbrit Wigø Madsen
ØVET.KL. 25 DK17931/2012 Bold Anton Czech Jakobín VÄSTGÖTASPIDS Birthe Toft
ØVET.KL. 26 SE44619/2014 Pannakottens Sköna Janis PARSON RUSSELL TERRIER Monica Persson
ØVET.KL. 27 START-NR1787 Jackie Dværgschnauzer, Sort/Sølv Natalia Kyrilenko
ØVET.KL. 28 START-NR1930 Apachi Ikke stambogsført Neel Ane Smed
ØVET.KL. 29 START-NR2031 Kiki Ikke stambogsført Per Nielsen
ØVET.KL. 31 DK00534/2013 Elverlamshuset's Diva SHETLAND SHEEPDOG Cathrine Buch
ØVET.KL. 32 DK01040/2009 Dax Dustin vom Bommerholz DVÆRGSCHNAUZER, HVID Margit Jessen
ØVET.KL. 33 DK04600/2010 Ahl's Ul Ulvi SHETLAND SHEEPDOG Chriseine Ahl Nielsen
BEG.KL. 1 SE50905/2011 Herdsmaid's Tomilho CAO DA SERRA DE AIRES Carina Bjädefors
BEG.KL. 2 START-NR2289 Frida Ikke Stambogsført Liselotte Månsson
BEG.KL. 3 START-NR2373 Louie Ikke stambogsført Annie Dittmann
BEG.KL. 4 DK09215/2016 Callip's Chili Power COLLIE, KORTHÅRET Conni Hansen
BEG.KL. 5 DK09433/2016 Ahl's BeBob Bagheera SHETLAND SHEEPDOG Ivan Nielsen
BEG.KL. 6 DK10333/2011 Mystic Blue From Marmorea's Shelter SHETLAND SHEEPDOG Christine Ahl Nielsen
BEG.KL. 7 DK13957/2014 Boegvad's Elga Olga Dværgschnauzer, Peber/Salt Charlotte Bøgvad
BEG.KL. 8 DK14560/2015 Elverlamshuset's Vicky SHETLAND SHEEPDOG Anette West
BEG.KL. 9 DK16324/2015 Hvilebakkens For Your Eyes Only JACK RUSSELL TERRIER Charlotte Skou Hansen
BEG.KL. 10 DK20153/2015 GraceCanis Can't Rewind BORDER COLLIE Alf Hemmingsen
BEG.KL. 11 START-NR2180 Sofus Ikke stambogsført Hanne Strømsholt
BEG.KL. 12 START-NR2263 Wilma Ikke stambogsført Stine Smith
BEG.KL. 13 START-NR2391 Wilma Ikke stambogsført Camilla Jaller
BEG.KL. 14 VDH/SpZB 0151/15 Jolanthe vom Belauer See ENGELSK SPRINGER SPANIEL Sebastian Feilke
BEG.KL. 15 SE50907/2011 Herdsmaid's Tijuana CAO DA SERRA DE AIRES Carina Bjädefors
BEG.KL. 16 START-NR2360 Ganti Ikke stambogsført Liselotte Månsson
BEG.KL. 17 DK08041/2010 Muscha's Invisible Intentions Engelsk cocker spaniel Annie Dittmann
BEG.KL. 30 START-NR2277 Arthur Ikke stambogsført June Vikkelsø

Deltagere prøve 2 (Johanna Allanach)

Klasse Nr. Regnr. Navn Race Fører
EKSP.KL 19 DK04821/2007 Blue Borders Yorick BORDER COLLIE Majbrit Wigø Madsen
EKSP.KL. 33 S25465/2009 Cordylines As You Like It COLLIE Margaretha Nilsson
EKSP.KL. 34 DK02672/2010 Elverlamshuset's Gaya SHETLAND SHEEPDOG Christine Vammen
EKSP.KL. 35 DK18745/2007 Anton Hollandsk kooikerhondje Majbrit Bengtson
EKSP.KL. 36 SE45704/2010 Beachrunner's Pannacotta PARSON RUSSELL TERRIER Monica Persson
EKSP.KL. 37 START-NR1868 Dumle Ikke stambogsført Amanda Jakobsson
EKSP.KL. 38 SE32385/2015 Privat's Quite Dotty COLLIE Margaretha Nilsson
EKSP.KL. 39 START-NR1659 Sitka Ikke stambogsført Signe Hjorth Jensen
EKSP.KL. 40 SE32726/2010 Deb's Cortina ENGELSK SPRINGER SPANIEL Svenja Arendt
EKSP.KL. 41 S47338/2009 Svinghammars Anthon Berg BORDER TERRIER Anneli Mårtensson
EKSP.KL. 42 DK15845/2008 Shellove Hazel Honey SHETLAND SHEEPDOG Lillan Larsen
EKSP.KL. 43 DK13382/2011 Lapinette's Dancing Queen COLLIE Ellyn Grubbe
EKSP.KL. 44 DK09472/2009 Elverlamshuset's Cindy SHETLAND SHEEPDOG Anette West
EKSP.KL. 45 DK10784/2008 Elverlamshuset's Uno Lassie SHETLAND SHEEPDOG Christine Vammen
EKSP.KL. 46 DK09315/2011 Angus Golden Retriever Lene Larsen
EKSP.KL. 47 DK07988/2015 Hazyland Moria Border Collie Kirsten Dahl
EKSP.KL. 48 DK05885/2013 Lassies American Lady Malou COLLIE Conni Hansen
CHAM.KL. 49 DK17079/2007 Red Baron Like Galaxy BEAGLE Bettina Quvang Jørgensen
CHAM.KL. 50 DK10073/2008 Ahl's Paya Papaya SHETLAND SHEEPDOG Gitte Freytag
CHAM.KL. 51 DK12026/2011 Borderhouse Terranova Border Terrier Paul Lysholdt Rasmussen
CHAM.KL. 52 DK16819/2012 Dolce Bianca's Carolina By Bi'me Hollandsk kooikerhondje Majbrit Bengtson
CHAM.KL. 53 DK11492/2007 Elverlamshuset's Osseau SHETLAND SHEEPDOG Amanda Jakobsson
CHAM.KL. 54 SE23976/2011 Cordylines Cinderella In Gold COLLIE Margaretha Nilsson
CHAM.KL. 55 DK05192/2007 Wessex Paddington Norwich Terrier Paul Lysholdt
CHAM.KL. 56 TAVLIC002266 Omma Ikke stambogsført Monica Persson
CHAM.KL. 57 DK12270/2014 Kerrybrent Preservn The Line BORDER COLLIE Gitte Freytag
BEG.KL. 1 SE50905/2011 Herdsmaid's Tomilho CAO DA SERRA DE AIRES Carina Bjädefors
BEG.KL. 2 START-NR2373 Louie Ikke stambogsført Annie Dittmann
BEG.KL. 3 DK20153/2015 GraceCanis Can't Rewind BORDER COLLIE Alf Hemmingsen
BEG.KL. 4 DK14560/2015 Elverlamshuset's Vicky SHETLAND SHEEPDOG Anette West
BEG.KL. 5 DK10333/2011 Mystic Blue From Marmorea's Shelter SHETLAND SHEEPDOG Christine Ahl Nielsen
BEG.KL. 6 DK09215/2016 Callip's Chili Power COLLIE, KORTHÅRET Conni Hansen
BEG.KL. 7 DK09433/2016 Ahl's BeBob Bagheera SHETLAND SHEEPDOG Ivan Nielsen
BEG.KL. 8 DK13957/2014 Boegvad's Elga Olga Dværgschnauzer, Peber/Salt Charlotte Bøgvad
BEG.KL. 9 DK16324/2015 Hvilebakkens For Your Eyes Only JACK RUSSELL TERRIER Charlotte Skou Hansen
BEG.KL. 10 START-NR2180 Sofus Ikke stambogsført Hanne Strømsholt
BEG.KL. 11 START-NR2263 Wilma Ikke stambogsført Stine Smith
BEG.KL. 12 START-NR2391 Wilma Ikke stambogsført Camilla Jaller
BEG.KL. 13 VDH/SpZB 0151/15 Jolanthe vom Belauer See Engelsk Springer Spaniel Sebastian Feilke
BEG.KL. 14 Dk 11981/2015 Frigg Boxer Betina Nysom
BEG.KL. 15 DK04279/2014 Aslan BORDER COLLIE Ann-Marie Kit Jensen
BEG.KL. 16 SE50907/2011 Herdsmaid's Tijuana CAO DA SERRA DE AIRES Carina Bjädefors
BEG.KL. 17 DK08041/2010 Muscha's Invisible Intentions Engelsk cocker spaniel Annie Dittmann
ØVET.KL. 18 DK04600/2010 Ahl's Ul Ulvi SHETLAND SHEEPDOG Christine Ahl Nielsen
ØVET.KL. 20 DK01040/2009 Dax Dustin vom Bommerholz DVÆRGSCHNAUZER, HVID Margit Jessen
ØVET.KL. 21 DK00534/2013 Elverlamshuset's Diva SHETLAND SHEEPDOG Cathrine Buch
ØVET.KL. 22 DK07754/2012 Chiara How Bizarre PYRENÆISK HYRDEHUND Pia Thomsen
ØVET.KL. 23 DK09794/2012 Britaje Albert Einstein HVID SCHWEIZISK HYRDEHUND Belinda Thaulov Raab
ØVET.KL. 24 DK12506/2013 Ellebækgårdens Annesine Dansk/svensk gårdhund Susanne Ekelund
ØVET.KL. 25 DK17931/2012 Bold Anton Czech Jakobín VÄSTGÖTASPIDS Birthe Toft
ØVET.KL. 26 START-NR1787 Jackie Dværgschnauzer, Sort/Sølv Natalia Kyrilenko
ØVET.KL. 27 START-NR1930 Apachi Ikke stambogsført Neel Ane Smed
ØVET.KL. 28 START-NR2031 Kiki Ikke stambogsført Per Nielsen
ØVET.KL. 29 SE44619/2014 Pannakottens Sköna Janis PARSON RUSSELL TERRIER Monica Persson
ØVET.KL. 30 DK04603/2010 Ahl's Ul Una SHETLAND SHEEPDOG Christine Ahl Nielsen
ØVET.KL. 31 DK16336/2009 Blue Borders Jessie BORDER COLLIE Majbrit Wigø Madsen
ØVET.KL. 32 DK09083/2013 Haldur-Rasmus vom Zwergenparadies DVÆRGSCHNAUZER, SORT/SØLV Margit Jessen

Denne side er senest opdateret 08.07.2017 20:09

» Til toppen