Resultater af Officielle rallylydighedsprøver i Herringløse Agilitycenter den 31. december 2018

Årets hund i ekspertklasse 2018

Nr.
Point
Navn Race Fører
1
40
Asasara Go Go Chat Border collie Mette Jensen
2
36
Lukka Islandsk fårehund Signe Andersen
3
27
Chessie Australian shepherd Tina Lander Sørensen
4
24
Dax Dustin vom Bommerholz Dværgschnauzer, hvid Margit Jessen
5
15
Sascha Ikke stambogsført Ronnie Hansen

Årets hund i championklasse 2018

Nr.
Point
Navn Race Fører
1
55
Chili Golden retriever Birgit Dahlgren
2
27
Asasara Go Go Mega-Byte Border collie Ronnie Hansen
3
27
Gawain's Shining Like A Diamond Border collie Birgitte Rønsner
4
25
Australian Mates Dana Australsk kelpie Eva Cajhagen
5
24
Elverlamshuset's Osseau Shetland sheepdog Amanda Jakobsson

Prøve 1 (dommer Paul Lysholdt)

Klasse
Nr.
Navn Race Fører Resultater
CHAM.KL.
29
SE23212/2014 Australian Mates Dana Australsk kelpie Eva Cajhagen 85 7.v.
CHAM.KL.
32
DK12506/2013 Ellebækgårdens Annesine Dansk/Svensk gårdhund Susanne Ekelund 70 9.v.
CHAM.KL.
33
SE23214/2014 Australian Mates Dezzi Australsk kelpie Mari Lindström IB
CHAM.KL.
35
START-NR1868 Dumle Ikke stambogsført Amanda Jakobsson IB
CHAM.KL.
36
DK18736/2013 Rothmann's James Border collie Pernille Thelin 72 8.v.
CHAM.KL.
37
SE32726/2010 Deb's Cortina Engelsk springer spaniel Svenja Arendt IB
CHAM.KL.
38
DK04277/2014 Bernerbrukets Twittra Berner sennenhund Poul Jensen IB
CHAM.KL.
39
DK04283/2014 Spirit Border collie Berith Christensen 97 4.v.
CHAM.KL.
40
DK02291/2011 Asasara Go Go Mega-Byte Border collie Ronnie Hansen 100 2.v.
CHAM.KL.
41
START-NR2013 Chili Golden retriever Birgit Dahlgren 97 3.v.
CHAM.KL.
42
DK16819/2012 Dolce Bianca's Carolina By Bi'me Hollandsk kooikerhondje Majbrit Bengtson IB
CHAM.KL.
43
TAVLIC002266 Omma Ikke stambogsført Monica Persson IB
CHAM.KL.
44
DK02000/2013 ABC Royal's Fillucca Rottweiler Lene Søndberg IB
CHAM.KL.
45
DK00575/2014 Gawain's Shining Like A Diamond Border collie Birgitte Rønsner 100 1.v.
CHAM.KL.
46
S23950/2006 Evallens Chocolate Pudding Australsk kelpie Mari Lindström 87 6.v.
CHAM.KL.
47
REGV1706/2006 Måsarps Kelly Border collie Ingrid Dahlqvist IB
CHAM.KL.
48
DK11492/2007 Elverlamshuset's Osseau Shetland sheepdog Amanda Jakobsson 92 5.v.
EKSP.KL.
9001
DK13095/2013 Lochiness Auric Goldfinger Labrador Retriever Susanne Bundgaard Bach 89 8.v.
EKSP.KL.
13
DK07754/2012 Chiara How Bizarre Pyrenæisk hyrdehund Pia Thomsen 77 10.v.
EKSP.KL.
14
START-NR1654 Sascha Ikke stambogsført Ronnie Hansen 98 2.v.
EKSP.KL.
15
DK09605/2014 Chessie Australian shepherd Tina Lander Sørensen 73 11.v.
EKSP.KL.
16
DK04280/2014 Merlin Border collie Mette Jensen 96 5.v.
EKSP.KL.
18
DK16202/2010 Mirox Gaia La Belle Dværgschnauzer, sort Kirsten Holm Iversen IB
EKSP.KL.
19
VDH/SPZB 0151/15 Jolanthe vom Belauer See Engelsk springer spaniel Sebastian Feilke 96 6.v. cert.
EKSP.KL.
20
DK13957/2014 Boegvad's Elga Olga Dværgschnauzer, peber/salt Charlotte Bøgvad 94 7.v.
EKSP.KL.
21
DK11179/2014 Summardáin Öistein Sólfars Huni Islandsk fårehund Annie Larsen IB
EKSP.KL.
22
DK05519/2011 Danielsson's Skyline Cassi Border collie Camilla Kikkenborg IB
EKSP.KL.
23
DK18921/2013 Lukka Islandsk fårehund Signe Andersen 98 3.v.
EKSP.KL.
25
DK20423/2015 Fattiggården's Quno Rottweiler Lene Søndberg 97 4.v.
EKSP.KL.
26
DK01040/2009 Dax Dustin vom Bommerholz Dværgschnauzer, hvid Margit Jessen 81 9.v.
EKSP.KL.
27
DK03861/2015 HappyCocio Rottweiler Tina Sørensen IB
EKSP.KL.
28
DK02294/2011 Asasara Go Go Chat Border collie Mette Jensen 99 1.v.
ØVET.KL.
5
DK18770/2013 Only Stars Kick Ass Bonus Border collie Hanni Hankel Zimmer 94 3.v.
ØVET.KL.
8
DK13993/2016 Lassies My Amazing Miracle Collie Winnie West Ørngreen 100 1.v.
ØVET.KL.
9
SE16856/2017 Grahnskans Oska Schæferhund, stockhåret Monica Persson 100 2.v. RØM
ØVET.KL.
10
DK09515/2016 Fiona Australsk kelpie Judy Hansen 93 5.v.
ØVET.KL.
11
DK13228/2015 Clasus Njald Västgötaspids Nanna Bjørn 94 4.v. RØM
ØVET.KL.
12
START-NR2512 Abbie Ikke stambogsført Louise Østengaard 90 6.v.
BEG.KL.
2
Tavlic007011 Theodor Ikke stambogsført Ingrid Dahlqvist 71 6.v.
BEG.KL.
3
DK09512/2016 Figther Australsk kelpie Birgitte Ilg 78 3.v.
BEG.KL.
4
DK09721/2012 Zerberuzdks Diva Malinois Jan Hansen 71 5.v.RBM
BEG.KL.
9003
DK04483/2015 Holckenhus' Karibu To Caru Chesapeake Bay Retriever Charlotte Lia 96 2.v.
BEG.KL. 9004 DK02637/2018 Glotterskogens Ludde Lutfisk Berner Sennen Liselotte Gabrielsen 77 4.v.
BEG.KL. 9006 DK15700/2012 Bayogi Dando Schæferhund, stockhåret Lene Søndberg 100 1.v.

Deltagere prøve 2 (dommer Conni Hansen)

Klasse
Nr.
Regnr. Navn Race Fører Resultater
EKSP.KL.
13
DK02294/2011 Asasara Go Go Chat Border collie Mette Jensen 95 4.v.
EKSP.KL.
14
DK03861/2015 HappyCocio Rottweiler Tina Sørensen 84 10.v.
EKSP.KL.
16
DK16202/2010 Mirox Gaia La Belle Dværgschnauzer, sort Kirsten Holm Iversen IB
EKSP.KL.
17
DK07754/2012 Chiara How Bizarre Pyrenæisk hyrdehund Pia Thomsen 81 11.v.
EKSP.KL.
18
DK13957/2014 Boegvad's Elga Olga Dværgschnauzer, peber/salt Charlotte Bøgvad 96 3.v.
EKSP.KL.
19
START-NR1654 Sascha Ikke stambogsført Ronnie Hansen 87 8.v.
EKSP.KL.
20
DK18921/2013 Lukka Islandsk fårehund Signe Andersen 97 2.v.
EKSP.KL.
21
DK20423/2015 Fattiggården's Quno Rottweiler Lene Søndberg 74 13.v.
EKSP.KL.
23
DK11179/2014 Summardáin Öistein Sólfars Huni Islandsk fårehund Annie Larsen 94 5.v.
EKSP.KL.
24
DK05519/2011 Danielsson's Skyline Cassi Border collie Camilla Kikkenborg 85 9.v.
EKSP.KL.
25
VDH/SPZB 0151/15 Jolanthe vom Belauer See Engelsk springer spaniel Sebastian Feilke IB
EKSP.KL.
26
DK01040/2009 Dax Dustin vom Bommerholz Dværgschnauzer, hvid Margit Jessen 89 7.v.
EKSP.KL.
27
DK04280/2014 Merlin Border collie Mette Jensen 90 6.v.
EKSP.KL.
28
DK09605/2014 Chessie Australian shepherd Tina Lander Sørensen 98 1.v.
EKSP.KL. 9001 DK13095/2013 Lochiness Auric Goldfinger Labrador Retriever Susanne Bundgaard Bach 80 12.v.
CHAM.KL.
29
SE23212/2014 Australian Mates Dana Australsk kelpie Eva Cajhagen 73 12.v.
CHAM.KL.
30
DK18736/2013 Rothmann's James Border collie Pernille Thelin 87 6.v.
CHAM.KL.
31
DK04277/2014 Bernerbrukets Twittra Berner sennenhund Poul Jensen 74 10.v.
CHAM.KL.
32
DK02291/2011 Asasara Go Go Mega-Byte Border collie Ronnie Hansen 99 1.v.
CHAM.KL.
33
REGV1706/2006 Måsarps Kelly Border collie Ingrid Dahlqvist 72 13.v.
CHAM.KL. 9002 SE23214/2014 Australian Mates Dezzi Australsk kelpie Mari Lindström IB
CHAM.KL.
35
START-NR1868 Dumle Ikke stambogsført Amanda Jakobsson IB
CHAM.KL.
36
SE32726/2010 Deb's Cortina Engelsk springer spaniel Svenja Arendt 73 11.v.
CHAM.KL.
37
DK12506/2013 Ellebækgårdens Annesine Dansk/Svensk gårdhund Susanne Ekelund IB
CHAM.KL.
38
START-NR2013 Chili Golden retriever Birgit Dahlgren 96 4.v.
CHAM.KL.
40
DK04283/2014 Spirit Border collie Berith Christensen IB
CHAM.KL.
41
DK16819/2012 Dolce Bianca's Carolina By Bi'me Hollandsk kooikerhondje Majbrit Bengtson 97 3.v. supercert.
CHAM.KL.
43
DK02000/2013 ABC Royal's Fillucca Rottweiler Lene Søndberg 86 7.v.
CHAM.KL.
44
DK00575/2014 Gawain's Shining Like A Diamond Border collie Birgitte Rønsner 99 2.v.
CHAM.KL.
45
TAVLIC002266 Omma Ikke stambogsført Monica Persson 79 9.v.
CHAM.KL.
47
S23950/2006 Evallens Chocolate Pudding Australsk kelpie Mari Lindström 86 8.v.
CHAM.KL.
48
DK11492/2007 Elverlamshuset's Osseau Shetland sheepdog Amanda Jakobsson 90 5.v.
BEG.KL.
2
Tavlic007011 Theodor Ikke stambogsført Ingrid Dahlqvist 80 4.v.
BEG.KL.
3
DK09512/2016 Figther Australsk kelpie Birgitte Ilg 89 3.v. RBM
BEG.KL.
4
DK09721/2012 Zerberuzdks Diva Malinois Jan Hansen 92 2.v.
BEG.KL. 9004 DK01709/2018 Holckenhus' Let's Seal The Deal Chesapeake Bay Retriever Charlotte Lia IB
BEG.KL. 9005 DK02637/2018 Glotterskogens Ludde Lutfisk Berner Sennen Liselotte Gabrielsen 80 5.v
BEG.KL. 9006 DK15700/2012 Bayogi Dando Schæferhund, stockhåret Lene Søndberg 99 1.v.
ØVET.KL.
5
DK18770/2013 Only Stars Kick Ass Bonus Border collie Hanni Hankel Zimmer 81 6.v.
ØVET.KL.
8
SE16856/2017 Grahnskans Oska Schæferhund, stockhåret Monica Persson 81 5.v.
ØVET.KL.
9
DK13993/2016 Lassies My Amazing Miracle Collie Winnie West Ørngreen 99 1.v.
ØVET.KL.
10
DK09515/2016 Fiona Australsk kelpie Judy Hansen 98 2.v.
ØVET.KL.
11
DK13228/2015 Clasus Njald Västgötaspids Nanna Bjørn 94 3.v.
ØVET.KL.
12
START-NR2512 Abbie Ikke stambogsført Louise Østengaard 92 4.v.

Denne side er senest opdateret 31.12.2018 19:44

» Til toppen